Güzel Sanatlar Heykel Kursları Çukurovada

Seramik Atölyesi

Thumbnail image 

Seramik Atölyesi


Seramik Kursu verirken bunun felsefesi ve tarihini de sizlere aktarıyoruz. Bu kadim geleneğin geldiği noktayı bilmeden üretim yapmanın yüzeysel olacağının farkındayız.


Seramikle İlgili Eğitim Yerleri oldukça sınırlıdır. Sanat atölyesi olarak hizmet vermemiz nedeniyle bir çok eğitim konusunda uzmanlaştık ve fiziksel olarak ekipmanlarımızda bunun için yeterlidir.


Seramik Bölümüne Hazırlık Kursu arayışınız var ise web sitemizde başarılı ile üniversiteye yerleşmiş öğrencilerimizi inceleyebilirsiniz. Yetenek kursları için ayrı bir eğitim içeriği hazırlanmaktadır ve sınava yönelik eğitim verilmektedir.


Seramik ise üretimin başlangıcıdır ve önemlidir. İnsanların üretime başlaması ile toprağa yerleşmesi söz konusu olmuştur. Bu nedenle .M.S. 3000 yıllarının ilk yarısında ilk seramik görülmektedir. Hatti seramikleri ise siyah ve kırmızı renktedir. Bu renkleri ise üstün bir teknik sergilemektedir.


İslam ülkelerinde özellikle Anadolu Selçuklu hâkimiyeti Uygur’dan devam eden, İran’dan gelip fevkalade örneklerini sergileyen Selçuklu çini süslemeli mimari eserler ve Osmanlı’da seramik ve çini üstün bir teknik kazanmıştır. İznik, Çanakkale, Kütahya merkezlidir.


İstanbul’da seramik imalathanesinin kurulması ile camilerimizi süsleyen en güzel seramiklerin üretilmesine vesile olmuştur. Orta çağda Avrupa’da kurumlar seramiğe önem vermiştir. Dünya tarihinde seramiğin büyük bir yeri vardır.


Thumbnail image 

Kayseride Seramik Atölyesi, Kayseride Seramik Bölümüne Hazırlık Kursu, Kayseride Seramik Kursu, Kayseride Seramik Merkezi, Kayseride Seramik Üniversitesi, Kayseride Seramikle İlgili Atölyeler, Kayseride Seramikle İlgili Eğitim Yerleri, Kayseride Yüksekokul Seramik