Yağlıboya Resim Dersleri Çukurova

Yağlı Boya Resim Tekniği

Thumbnail image 

Yağlı Boya Resim Tekniği


Güzel Yağlı Boya Resim Tekniğine Öğretenler kimler diye kurs arıyorsanız Yağlı Boya Resim Teknikleri  öğrenebileceğiniz Anadolu Sanat Merkezi ile tanışma vaktidir!


Yağlı boya Rönesans’tan günümüze kadar en çok uygulanan ve kabul görmüş resim tekniğidir. Yağlı boya tekniği yapım sırasında kısmen hata kabul eden bir tekniktir. İstenmeyen yerler sonradan düzeltilebilir. Bu da yağlı boya ile çalışma yapanlara büyük bir kolaylık sağlamaktadır.


Kullanılan boya nedeni ile yapılan resimler uzun ömürlüdür. Temizlik ve bakımı kolay olması büyük bir avantajdır.


Günümüzde yağ ve toz boyaların karışımıyla yapılmış boyalara yağlı boya denir. Bu karışımın içine katılan diğer maddeler boyanın kalitesini belirlemektedir. Bu yüzden kullanılan malzemelerin ne olduğu bilinmeli ve boya öyle seçilmelidir.


Yağlı boyada aranan başta gelen özelliklerden biri renklerin solmaması, diğeri, üzerinde kabuk yapmadan kurumasıdır. Renkler solarsa tablonun ömrü kısalır. Kabuklaşma olursa da çalışmanız çöp olabilir.


Yağlı boya tekniğinde başarılı sonuç almak için dikkat edilmesi gerekenler vardır:


  • resim yapılacak sathın iyi hazırlanması
  • kaliteli boya kullanılması
  • incelticilerin kaliteli olması
  • boya paleti, fırçalar ve resim sehpasının kullanışlı olması

Yağlıboya Görsel Sanatlar Dersi alarak üniversitenin kapılarını ayarlayabilirsiniz. Yetenek sınavlarına özel olarak oluşturulmuş kurslarımız da mevcuttur.


Thumbnail image 

Kayseride Çok Güzel Yağlı Boya Teknik Eğitimi, Kayseride ki Güzel Yağlı Boya Resim Tekniğine Öğretenler, Kayseride ki Yağlı Boya Kursu Düzenleyenler, Kayseride Yağlı Boya Resim Teknikleri, Kayseride Yağlı Boya Tekniği İle İlgili Videolar, Kayseride Yağlı Boya Tekniğini Öğretenler